Wyniki konkursu "Moja mała Ojczyzna. Moja miejscowość. Mój region" po etapie wojewódzkim

Prezentujemy wyniki konkursu z edukacji regionalnej „Moja mała Ojczyzna. Moja miejscowość. Mój region.”

Hasłem przewodnim tegorocznej XXIV edycji konkursu jest ŚWIT POMORZA. KOLEKCJA STAROŻYTNOŚCI POMORSKICH. WCZESNE ŚREDNIOWIECZE. Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy o Pomorzu Zachodnim i kształtowanie tożsamości regionalnej. W dotychczasowych edycjach uczniowie mieli możliwość poznania dawnej i najnowszej historii regionu oraz zasobów Muzeum Narodowego w Szczecinie.

UWAGA!!!

Wielki finał konkursu „Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość. Mój region” odbędzie się:

• Dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych 24 kwietnia 2024 (środa) o godzinie 10.00, w Muzeum Narodowym w Szczecinie, Wały Chrobrego 3.Uczestnicy Wielkiego Finału zaprezentują dzieje jednego eksponatu z wystawy Świt Pomorza. Kolekcja starożytności pomorskich. UWAGA uczniowie klas 1-3 tylko z części ekspozycji zatytułowanej Wczesne średniowiecze.
  • Dla uczniów klas 4-5 szkół podstawowych 25 kwietnia 2024 (czwartek) o godzinie 11.00, w Muzeum Narodowym w Szczecinie, Wały Chrobrego 3. Uczestnicy Wielkiego Finału zaprezentują dzieje jednego eksponatu z wystawy Świt Pomorza. Kolekcja starożytności pomorskich. UWAGA uczniowie klas 4-5 tylko z części ekspozycji zatytułowanej Wczesne średniowiecze.
  • Dla uczniów klas 6-7 i uczniów klasy 8 odbędzie się online. Zadaniem uczniów będzie przygotowanie krótkiego filmu lub prezentacji (pdf, powerpoint) dotyczącej dziejów jednego eksponatu z wystawy Świt Pomorza. Kolekcja starożytności pomorskich i dostarczenie materiałów do Działu Edukacji do dnia 26 kwietnia (piątek).