Określ ramy czasowe by filtrować wydarzenia archiwalne lub przeglądaj je w kolejności przewijając stronę w dół.
Wykład „Organizacja i rozwój szkolnictwa zawodowego w Szczecinie w okresie pionierskim” (ZMIANA TERMINU!)
Muzeum Narodowe w Szczecinie — Muzeum Historii Szczecina
Księcia Mściwoja II 8 | Księcia Mściwoja II 8

Uwaga! Wykład dr. Roberta Jankowskiego pt. „Organizacja i rozwój szkolnictwa zawodowego w Szczecinie w okresie pionierskim”, towarzyszący wystawie czasowej „Na zachód przybyli nauczyciele. Janina Szczerska – pedagog w nowej rzeczywistości”, który był zaplanowany na 10 stycznia 2018 r., został przeniesiony na 23 stycznia 2018 r., na godz. 17.00.

Wystawa stanowi próbę zaprezentowania, jak kształtował się system oświaty w powojennym Szczecinie na przykładzie działalności Janiny Szczerskiej – nauczycielki, pierwszej dyrektorki I Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, którym kierowała niemal trzynaście lat, pomiędzy 1945 a 1951 oraz 1959 a 1966. Jej losy stały się przyczynkiem do ukazania nie tylko okoliczności powstania placówek szkolnych na Pomorzu Zachodnim po drugiej wojnie światowej, ale również znaczenia i pozycji nauczyciela w procesie tworzenia tych miejsc.