Komedia madrygałowa: La Barca da Venezia per Padova - koncert

Zapraszamy na koncert karnawałowy z cyklu „Muzyka w dawnym Szczecinie” będący pierwszym w tym roku muzycznym wydarzeniem organizowanym przez Fundację Akademia Muzyki Dawnej. Artyści połączonych zespołów Szczecin Vocal Project & Consortium Sedinum pod kierownictwem Pawła Osuchowskiego

przedstawią komedię madrygałową Adriano Banchieriego La Barca da Venezia per Padova. Będzie to pełna muzycznych przygód podróż laguną, kanałami i rzekami z Wenecji do Padwy, gdzie w świetle słońca i księżyca nasi bohaterowie oddadzą się rozmaitym rozrywkom, wśród których prym widzie śpiew i taniec włoskich mistrzów XVI wieku. Na publiczność koncertu czekają nie tylko muzyczne niespodzianki, a to za sprawą nowego Partnera Fundacji jakim został w 2020 roku Browar Pod Zamkiem w Szczecinie. Koncert odbywa się dzięki partnerskiej współpracy z Muzeum Narodowym w Szczecinie oraz środkom finansowym Gminy Miasto Szczecin.

Koncert odbędzie się w Muzeum Narodowym w Szczecinie - Muzeum Historii Szczecina,
ul. Księcia Mściwoja II 8

Komedia madrygałowa: La Barca da Venezia per Padova, Adriano Banchieri

Wykonawcy: Szczecin Vocal Project & Consortium Sedinum

Paweł Osuchowski – kierownictwo artystyczne

Bilety w promocyjnej cenie 25 zł i 15 zł dostępne w przedsprzedaży od 1 lutego 2020 w Republice Rozmaitości Fanaberia przy deptaku Bogusława X 5 oraz na stronie www.famd.pl.

Bilety w dniu koncertu w cenie 30 zł i 20 zł do nabycia na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kasie Muzeum ul. Księcia Mściwoja II 8.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA