W tegorocznej, X jubileuszowej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego na najciekawszy „List do św. Mikołaja” udział wzięło 250 osób (ok.10% stanowiły dzieci z Ukrainy).
Prace nadesłano między innymi ze Szczecina, Świnoujścia, Choszczna, Chojny, Bydgoszczy, Kielc, Bytomia, Trzcińska-Zdroju, Góralic, Stołecznej, Krzęcina, Piotrkowa Trybunalskiego i Drawska Pomorskiego. Oceniano je w trzech kategoriach wiekowych: 5-6 lat (49 uczestników), 7-8 lat (94 uczestników) i 9-10 lat (107 uczestników).
Kryteriami oceny były: staranność i estetyka wykonania (napisania) listu, oryginalność formy i wkład pracy własnej. Przyznano nagrody indywidualne i jedną nagrodę zbiorową dla 19 uczniów klasy III Szkoły Podstawowej Nr 44 w Szczecinie.
Przydzielono odpowiednio:
- w kategorii wiekowej 5-6 lat: 15 nagród i 2 wyróżnienia,
- w kategorii 7-8 lat: 22 nagrody i 4 wyróżnienia,
- w kategorii 9-10 lat: 20 nagród (w tym jedna wspólna dla 19 osób) i 2 wyróżnienia.
Komisja Konkursowa w składzie: Krystyna Milewska (przewodnicząca jury), Ewa Kimak, Agata Kamińska, Dorota Obalek-Bylak i Dorota Baumgarten-Szczyrska obradowała w dniach 7 i 8 grudnia 2022.
Najpiękniejsze listy będzie można obejrzeć na wystawie pokonkursowej, która potrwa do 31 stycznia 2023 roku.
Nagrody ufundowano z środków budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.
Zdjęcia prac: Ewa Sitarek
Kategoria wiekowa 5–6 lat
I miejsce
Stanisław Musiał, Pałac Młodzieży, Szczecin
Zosia Gołkont, Pałac Młodzieży, Szczecin
Joanna Modzelewska, Pałac Młodzieży, Szczecin
Lena Górka-Surudo, Pałac Młodzieży, Szczecin
Wojciech Wiatrowski, Kielce
II miejsce
Mikołaj Wojtalik, Przedszkole Publiczne nr 18, Szczecin
Bibianna Giers, Przedszkole Publiczne Nr 27 „Żagielek” w Szczecinie
Pola Iwańska, Szkoła Podstawowa Nr 65 w Szczecinie, Oddział Przedszkolny
III miejsce
Iga Korycka, Przedszkole Publiczne Nr 27 „Żagielek”
Antoni Grassman, Przedszkole Publiczne Nr 27 „Żagielek”
Kalina Bulicz, Przedszkole Publiczne Nr 27 „Żagielek”
Amelia Szczepańska, Przedszkole Publiczne Nr 27 „Żagielek”
Mikołaj Szarek, Przedszkole Publiczne Nr 27 „Żagielek”
Robert Rachuba, Przedszkole Publiczne Nr 27 „Żagielek”
Klara Lewandowska, Przedszkole Publiczne Nr 27 „Żagielek”
Wyróżnienie
Julia Odoj, Przedszkole Publiczne Nr 72 w Szczecinie
Brajan Lewandowski, Oddział Przedszkolny – Szkoła Filialna w Stołecznej
Kategoria wiekowa 7–8 lat
I miejsce
Mikołaj Stańczyk, Szkoła Filialna SP w Góralicach
Aleksander Biłas, Szkoła Podstawowa Nr 53 w Szczecinie
Stanisław Wiatrowski, Kielce
II miejsce
Karol Odorski, Szkoła Podstawowa Nr 55 w Szczecinie
Lena Felbur, Pałac Młodzieży w Szczecinie
Antonina Lewandowska, Szkoła Filialna SP w Góralicach
Liliana Steinke, Pałac Młodzieży w Szczecinie
Antoni Wieżel, Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Szczecinie
Anna Jurczyk, Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Szczecinie
Jagoda Skwira, Pałac Młodzieży w Szczecinie
Szymon Jędrzychowski, Szkoła Podstawowa nr 55 w Szczecinie
Mikołaj Czubala, Szkoła Podstawowa nr 3 w Choszcznie
Marta Kapczuk-Niekorek, Szkoła Podstawowa w Góralicach
III miejsce
Maja Iwańska, Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie
Daniil Kravchyk, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Świnoujściu
Oliwia Renkiel, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim
Wiktor Karpeta, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Świnoujściu
Bartosz Horniak, Szkoła Podstawowa Nr 61 w Szczecinie
Jagoda Piątkowska, Szkoła Podstawowa Nr 42 w Szczecinie
Ksawery Frankowski, Szkoła Podstawowa nr 2 w Drawsku Pomorskim
Maja Wolańska, Szkoła Podstawowa nr 2 w Drawsku Pomorskim
Nadia Krajewska, Szkoła Filialna SP w Góralicach
Wyróżnienie
Aleksander Gorgala, Szkoła Podstawowa Nr 55 w Szczecinie
Hania Janicka, Szkoła Podstawowa Nr 55 w Szczecinie
Lena Leska, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Świnoujściu
Adam Kopiecki, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Świnoujściu
Kategoria wiekowa 9–10 lat
I miejsce
Wojciech Kowalski, Szkoła Podstawowa w Krzęcinie
Hubert Tułaza, Szkoła Podstawowa w Krzęcinie
Martyna Michalczyk, Szkoła Podstawowa nr 3 w Choszcznie
Pola Wajdzik, Szkoła Podstawowa Nr 6 w Szczecinie
Piotr Świderski, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Świnoujściu
Julia Błaszczuk, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Świnoujściu
II miejsce
Lena Matuszak, Szkoła Filialna SP w Góralicach
Ewa Majdzińska, Szkoła Podstawowa nr 71 w Szczecinie
Kacper Migacz, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Świnoujściu
Piotr Przepiórski, Szkoła Podstawowa w Krzęcinie
Oskar Rećko, Szkoła Podstawowa w Drawsku Pomorskim
Sara Hazeńska, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Świnoujściu
III miejsce
Nikola Bieleń, Szkoła Podstawowa nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim
Tomek Żółtowski, Szkoła Podstawowa Nr 7 w Szczecinie
Nadia Grochowicz, Szkoła Podstawowa nr 45 w Bytomiu
Jędrzej Mysiak, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Świnoujściu
Juliusz Walczak, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Drawsku Pomorskim
Lena Niekorek, Szkoła Filialna SP w Góralicach
Aleksandra Bzdawka, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Świnoujściu
Wyróżnienie
Julia Męcińska, Szkoła Podstawowa Nr 7 w Szczecinie
Zosia Brejdak, Szkoła Podstawowa Nr 6 w Szczecinie
Nagroda specjalna dla uczniów klasy III Szkoły Podstawowej Nr 44 w Szczecinie za oryginalną formę listu do św. Mikołaja
1. Kacper Dudek
2. Maria Edelmuller
3. Liliana Fras
4. Michał Klupś
5. Bożena Kowalska
6. Jagoda Księżuk
7. Patryk Lubiński
8. Oliwier Łomanowski
9. Julia Majewska
10. Marcin Marek
11. Karyna Muntian
12. Weronika Płocharczyk
13. Platon Shchurov
14. Svitlana Synytsia
15. Jan Walżynski
16. Nadia Wasikowska
17. Aleksandra Zielińska
18. Lena Kalitowska
19. Veronika Osadcha
- I Miejsce Kategoria wiekowa 9-10 Wojciech Kowalski_Szkoła Podstawowa w Krzęcinie_2
- Autor: Brak danych
- I Miejsce, kategoria wiekowa 9-10, Piotr Świderski - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Świnoujściu
- Autor: Brak danych
- I Miejsce Kategoria wiekowa 9-10 Pola Wajdzik_Szkoła Podstawowa Nr 6 w Szczecinie
- Autor: Brak danych
- I Miejsce, kategoria wiekowa 9-10, Julia Błaszczuk - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Świnoujściu
- Autor: Brak danych