Finał konkursu „Moja mała Ojczyzna. Moja miejscowość. Mój Region”

Zapraszamy laureatów i finalistów konkursu z edukacji regionalnej „Moja mała Ojczyzna. Moja miejscowość. Mój Region” na uroczystość wręczenia dyplomów i nagród.

Spotkanie, na które zapraszamy wraz z Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, odbędzie się w dniu 9 maja 2023 roku, w Muzeum Narodowym w Szczecinie o godz.12.00, w sali konferencyjnej. Hasłem przewodnim tegorocznej XXIII edycji konkursu było Sztuka i zabytki XVI i XVII wieku na Pomorzu Zachodnim.

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie uczestniczyli w Konkursie w czterech kategoriach wiekowych:
• uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych,
• uczniowie klas 4-5 szkół podstawowych,
• uczniowie klas 6-7 szkół podstawowych,
• uczniowie klas 8 szkół podstawowych.

Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy o Pomorzu Zachodnim i kształtowanie tożsamości regionalnej. W dotychczasowych edycjach uczniowie mieli możliwość poznania dawnej i najnowszej historii regionu oraz zasobów Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Konkursy objęte były patronatem honorowym Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w konkursach.

WYNIKI: KLIK