XI edycja ogólnopolskiego konkursu plastycznego na „List do św. Mikołaja” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.
Wzięły w niej udział 444 osoby – dzieci w wieku 5-10 lat. Prace oceniano w 3 kategoriach wiekowych: 5-6 lat, 7-8 lat, 9-10 lat. Zwracano uwagę na staranność i samodzielność wykonania pracy, oryginalność oraz poprawność językową.
Komisja konkursowa w składzie: Krystyna Milewska – przewodnicząca jury, kierownik Działu Edukacji, Iwona Karwowska – kierownik Działu Etnografii Pomorza, Małgorzata Kłosińska – Grzechowiak - Dział Etnografii Pomorza, Agnieszka Słowińska - Dział Etnografii Pomorza, Ewa Kimak – Dział Edukacji MNS, Agata Kamińska - Dział Edukacji MNS, Dorota Baumgarten-Szczyrska - Dział Edukacji MNS, po burzliwych dyskusjach przyznała nagrody i wyróżnienia.
Przydzielono odpowiednio:
- w kategorii wiekowej 5-6 lat - 21 nagród i 4 wyróżnienia, - w kategorii 7-8 lat - 21 nagród i 6 wyróżnień (w tym jedno za pracę zbiorową dla 25 osób), - w kategorii 9-10 lat - 19 nagród i 5 wyróżnień (w tym jedno za pracę zbiorową dla 7 osób).
Łącznie nagrodzono i wyróżniono – 106 osób
Prace nadesłano z: Gryfina, Stołecznej, Trzcińska-Zdroju, Połczyna-Zdroju, Krzęcina, Świnoujścia, Polic, Człopy, Kielc, Świdwina, Niechorza, Rewala, Drawska Pomorskiego, Chocenia, Przecławia, Goleniowa, Klinisk Wielkich, Góralic, Połczyna-Zdroju, Czepina, Szczecina i miejscowości Kikół.
Autorzy najciekawszych prac otrzymali dyplomy i nagrody. Laureatom spoza Szczecina, którym nie udało się dotrzeć na uroczystą galę podsumowującą XI edycję konkursu „List do św. Mikołaja”, upominki zostaną wysłane 20 grudnia br.
Najpiękniejsze listy będzie można obejrzeć na wystawie pokonkursowej „Listy do św. Mikołaja”, która potrwa do 31 stycznia 2024 roku i prezentowana będzie w gmachu muzeum przy ul. Wały Chrobrego 3.
Fotogaleria z pracami laureatów konkursu prezentowana będzie w naszych mediach społecznościowych odpowiednio: 18 grudnia - prace w kategorii wiekowej 5-6 lat, 19 grudnia – prace w kategorii 7-8 lat, 20 grudnia prace w kategorii 9-10 lat.
Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym dzieciom, ich rodzinom oraz nauczycielom.
WYNIKI KONKURSU PONIŻEJ LUB W PLIKU .pdf. LAUREACI
Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie.
Nagrody zostały ufundowane z środków budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.
Kolejna edycja konkursu już za rok!
Więcej informacji - Dorota Baumgarten-Szczyrska, pomysłodawczyni i koordynatorka konkursu (Dział Edukacji MNS) tel. 797 705 270, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Fotografie prac konkursowych wykonała Ewa Sitarek.
KATEGORIA WIEKOWA 5-6 LAT
GRAND PRIX
Wojciech Wiatrowski – Naukowe Przedszkole Integracyjne w Kielcach
I MIEJSCE
1. Zuzanna Łaput – Szczecin 2. Ala Wołoch – Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju 3. Jan Wojtal – PP nr 1 w Szczecinie 4. Stanisław Musiał – Szczecin 5. Liliana Kolus - Oddział Przedszkolny przy SP nr 20 w Szczecinie 6. Weronika Bogacka - Pałac młodzieży PCE w Szczecinie
II MIEJSCE
1. Brajan Lewandowski - Szkoła Filialna w Stołecznej 2. Kornelia Gąsiorowska - PP nr 1 w Szczecinie 3. Wiktoria Olejnik – Szczecin 4. Teresa Smułka – SP nr 28 w Szczecinie 5. Mikołaj Dzięciołowski - PP nr 1 w Szczecinie 6. Nadia Demko – SP nr 2 w Drawsku Pomorskim
III MIEJSCE
1. Marcel Machaj - Przedszkole Miejskie „Leśne Skrzaty” w Trzcińsku-Zdroju 2. Marcel Kralski – Przedszkole Samorządowe w Choceniu 3. Ewa Dul – Dom Kultury Człopa 4. Marysia Tymecka - Dom Kultury Człopa 5. Szymon Kotlicki - Przedszkole Miejskie „Leśne Skrzaty” w Trzcińsku-Zdroju 6. Zuzanna Krajewska - Przedszkole Samorządowe w Choceniu 7. Julia Sałachub - Dom Kultury Człopa 8. Wojciech Zalewski - Przedszkole Miejskie „Leśne Skrzaty” w Trzcińsku-Zdroju
WYRÓŻNIENIA
1. Liliana Fogel - Przedszkole Miejskie „Leśne Skrzaty” w Trzcińsku-Zdroju
2. Marysia Bożek - Przedszkole Miejskie „Leśne Skrzaty” w Trzcińsku-Zdroju
3. Karina Żychlińska – SP w Choceniu
4. Hania Osadca – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Rewalu
KATEGORIA WIEKOWA 7 – 8 LAT
GRAN PRIX
Ida Wrońska - SP nr 42 w Szczecinie
I MIEJSCE
1. Adam Lewandowski, SP nr 1 im. Marynarki Wojennej RP w Świnoujściu
2. Lena Worach, SP nr 3 w Choszcznie
3. Adam Kopiecki, SP nr 1 im. Marynarki Wojennej RP w Świnoujściu
4. Fabian Torzewski, Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach - SP Mistrzostwa Sportowego z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 9 Police
5. Stanisław Wiatrowski, Kielce
6. Hana Szmaja, Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach - SP Mistrzostwa Sportowego z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 9 Police
II MIEJSCE
1. Vanessa Pasek, Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach - SP Mistrzostwa Sportowego z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 9 Police
2. Antonina Tomaszewska, Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach - SP Mistrzostwa Sportowego z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 9 Police
3. Leon Tarasiewicz, Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach - SP Mistrzostwa Sportowego z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 9 Police
4. Maria Gutek, Pałac Młodzieży PCE w Szczecinie
5. Julia Jędrzejewska-Sitek, Pałac Młodzieży PCE w Szczecinie
6. Alicja Kozłowska, SP nr 1 im. Marynarki Wojennej RP w Świnoujściu
7. Antonina Piotrowska, SP nr 3 w Choszcznie
III MIEJSCE
1. Davyd Kovalevych, SP nr 1 im. Marynarki Wojennej RP w Świnoujściu
2. Tymoteusz Korda, SP nr 1 im. Marynarki Wojennej RP w Świnoujściu
3. Olek Socha, SP nr 1 w Gryfinie
4. Pola Świerzbin, Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach - SP Mistrzostwa Sportowego z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 9 Police
5. Maja Zalewska, Szkoła Filialna Szkoły Podstawowej im. Marka Kotańskiego w Góralicach. Stołeczna 9; Trzcińsko Zdrój
6. Andrzej Zynek, Pałac Młodzieży PCE w Szczecinie
7. Alicja Sokół, SP w Choceniu
WYRÓŻNIENIE
1. Lena Górka-Surudo, Pałac Młodzieży PCE w Szczecinie
2. Wiktor Leśniak, SP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Gryfinie
3. Karina Linek, SP nr 2 im. Adama Mickiewicza w Drawsku Pomorskim
4. Hanna Sobczak, Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach - SP Mistrzostwa Sportowego z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 9 Police
5. Mikołaj Czubala, SP nr 3 w Choszcznie
PRACA ZBIOROWA SP nr 44 w Szczecinie
1. Zofia Wiśniewska
2. Jakub Ulanicki
3. Mateusz Kamiński
4. Aleksandra Ciołek
5. Kaja Przydalska
6. Katerina Siniutkina
7. Iga Juszkiewicz
8. Bruno Piwko
9. Blanka Hejnowska
10. Damian Bielecki
11. Kuba Mikołajczyk
12. Antonina Sadowska
13. Alan Początek
14. Inna Penza
15. Alicja Górczyńska
16. Kamila Kamińska
17. Karina Picho
18. Maja Podeszwicka
19. Alicja Bańcerek
20. Martyna Przybyła
21. Emilia Szczepaniak
22. Zuzanna Błaszczyk-Mielnicka
23. Natan Krűger
24. Kamil Rynowiecki
25. Anna Kulwanowska
KATEGORIA WIEKOWA 9 – 10 LAT
GRAN PRIX
Romuald Czajka, SP nr 6 w Szczecinie
I MIEJSCE
1. Henryk Czajka, SP nr 6 w Szczecinie
2. Antonina Tuńska, SP w Krzęcinie
3. Weronika Kuźbik, SP nr 65 w Szczecinie
4. Julia Kozłowska, SP w Krzęcinie
5. Kuba Szpurek, Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach - SP Mistrzostwa Sportowego z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 9 Police
6. Wiktoria Śmieżewska, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przylepie
II MIEJSCE
1. Tymoteusz Edel, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rewalu
2. Weronika Hibner, SP nr 2 w Gryfinie
3. Maja Olena Kaliciak, SP nr 2 w Gryfinie
4. Ewa Majdzińska, SP nr 71 w Szczecinie
5. Maksymilian Kotarski, SP w Krzęcinie
6. Gabriel Pasek, Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach - SP Mistrzostwa Sportowego z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 9 Police
7. Weronika Lis, SP nr 71 w Szczecinie
III MIEJSCE
1. Michał Migacz, SP nr 1 im. Marynarki Wojennej RP w Świnoujściu
2. Mikołaj Stańczyk, Szkoła Filialna Szkoły Podstawowej im. Marka Kotańskiego w Góralicach, Stołeczna 9, Trzcińsko Zdrój
3. Julia Piaszczyńska, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przylepie
4. Julia Sołowiej, SP w Niechorzu
5. Barbara Kozieł, Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju
WYRÓŻNIENIE
1. Urszula Fronczyk, SP nr 6 w Szczecinie
2. Jerzy Wojdak, SP nr 6 w Szczecinie
3. Amelia Wojcieszak, SP nr 2 w Gryfinie
4. Lena Leska, SP nr 1 im. Marynarki Wojennej RP w Świnoujściu
PRACA ZBIOROWA – SZKOŁA PODSTAWOWA SPECJALNA NR 52
W SZCZECINIE (UCZNIOWIE SZKOLNEJ ŚWIETLICY)
1. Gracjan Teska
2. Julia Pieczyńska
3. Nina Pawłowska
4. Michał Marzyński-Jaz
5. Wojtek Motyl
6. Szymon Gosławski
7. Zosia Wojnarowska