Koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralno-Pasyjnej

Wyjątkowa przestrzeń dziedzińca Muzeum Tradycji Regionalnych MNS będzie tłem dla koncertu towarzyszącego XI edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralno-Pasyjnej.

Fundacja Morze Kultury wraz z partnerem – Muzeum Narodowym w Szczecinie zapraszają w sobotę, 23 marca 2024 roku o godzinie 16.00. Wstęp wolny.

W koncercie udział wezmą:
Zespół Wokalny Pauza, Zbąszyń, dyrygent: Krzysztof Klorek
Sopocki Chór Kameralny Continuo, dyrygent: Joanna Sołowiej
Szczeciński Chór Katedralny, Szczecin, dyrygent: Grzegorz Handke
Chór Kameralny Slavica Musa, Knurów, dyrygent: Tomasz Paweł Sadownik

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralno-Pasyjnej w 2024 roku odbędzie się już po raz jedenasty. Festiwal na stałe zapisał się już w kalendarzu ważnych wydarzeń kulturalnych, odbywających się w Szczecinie. Od 2014 roku w festiwalu wystąpiło łącznie około 180 chórów z Polski, Niemiec, Litwy, Mołdawii, Hiszpanii, Włoch i innych krajów. W festiwalu łącznie wzięło udział prawie 5 tysięcy osób!

Festiwal stanowi wyjątkową okazję do spotkania się z artystycznymi prezentacjami chórów z różnych kultur i regionów. Zespoły będą rywalizować w pięciu różnych kategoriach, co dodaje festiwalowi niepowtarzalnego charakteru.
Kategorie konkursowe: Chóry Mieszane, Chóry Kameralne, Chóry Jednorodne, Chóry Dziecięco-Młodzieżowe oraz Chóry Senioralne.

Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w tej muzycznej podróży, w trakcie której odkryjecie bogactwo brzmień i piękno muzyki sakralnej. Liczymy na to, że spotkamy się z Państwem w Szczecinie, aby wspólnie cieszyć się synergią dźwięków i piękna wspólnego głosu.

Festwial Choralny