Określ ramy czasowe by filtrować wydarzenia archiwalne lub przeglądaj je w kolejności przewijając stronę w dół.
Koncert karnawałowy: "W magicznym świecie kantat"
Muzeum Narodowe w Szczecinie
Wały Chrobrego 3 | Wały Chrobrego 3

Zapraszamy na pierwszy w Nowym Roku koncert otwierający jubileusz dziesięciolecia istnienia Fundacji Akademia Muzyki Dawnej w Szczecinie. 

Koncert karnawałowy „W magicznym świecie kantat” to kontynuacja cyklu „Muzyka w dawnym Szczecinie” prezentującego sztukę XVII i XVIII wieku w interpretacji artystów zespołu Consortium Sedinum pod kierownictwem Urszuli Stawickiej. Gwiazdą wieczoru będzie Aldona Bartnik – sopranistka, artysta rezydent Fundacji Akademia Muzyki Dawnej w sezonie 2017/2018. W jej wykonaniu zabrzmią dzieła włoskich, angielskich, francuskich i niemieckich twórców muzyki  kantatowej. Będzie to także wyjątkowa okazja do podziwiania urody głosów instrumentów barokowych z rodziny viol da gamba, fletu traverso oraz klawesynu, które oddają naturalne piękno arcydzieł muzyki dawnej. 

Koncert odbędzie się 3 lutego 2018 (sobota), o godzinie 17.00 w Muzeum Narodowym w Szczecinie przy ul. Wały Chrobrego 3. Bilety w promocyjnej cenie 20 zł/10 zł będą dostępne w przedsprzedaży od 21 stycznia 2018 w Republice Rozmaitości Fanaberia przy deptaku Bogusława X 5 oraz na stronie www.famd.pl

Bilety w dniu koncertu w cenie 25 zł/15 zł będą do nabycia w kasie Muzeum Narodowego w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3.

Koncert współorganizowany jest w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca "Artysta Rezydent". Maski karnawałowe mile widziane!