"Spotkanie w eleganckim salonie" - warsztaty dla dzieci z aranżacji i projektowania wnętrz oraz tkanin
Muzeum Narodowe w Szczecinie
Wały Chrobrego 3 | Wały Chrobrego 3

Zapraszamy dzieci w wieku 6–12  lat na spotkanie ze wzornictwem stylu biedermeier. Prezentowane na wystawie meble – ciekawe, zarówno pod względem doboru gatunków drewna, jak i ozdób, staną się inspiracją do zaprojektowania własnego salonu oraz wzoru tkanin. W trakcie zajęć zaprojektujemy również krzesła, kredensy, stoły o zaokrąglonych kształtach, opierające się na jednej nodze oraz komody, etażerki, szyfonierki.  Zapoznamy się z charakterem wnętrz mieszkalnych w typie biedermeier oraz wzorami tkanin zdobionych rysunkami kwiatów lub pasami. Przyjrzymy się również obrazom przedstawiającym nie tylko eleganckie salony z niezwykłym wyposażeniem, ale także ich mieszkańcom.

Prowadząca: Agata Kamińska

Wstęp: 10 zł

Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy.

Oferta nie dotyczy grup zorganizowanych.

Warsztaty odbędą się na wystawie "Biedermeier" w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3.