Zapraszamy uczniów szkół podstawowych (klasy IV–VI) z województwa zachodniopomorskiego do udziału w V edycji konkursu na projekt i wykonanie gazety codziennej. W tym roku tematem wiodącym są wielkie budowle Starożytnych Grecji i Rzymu. Konkurs organizowany jest pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, a także „Kuriera Szczecińskiego” w ramach projektu edukacyjnego Akademia Antyczna.

Akademia Antyczna to program edukacyjny realizowany przez Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie we współpracy z Instytutem Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Celem projektu jest upowszechnianie wiedzy o kulturze antycznej oraz popularyzacja zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie, w szczególności kolekcji antycznej Heinricha Dohrna. W ramach programu odbywają się cyklicznie wykłady wybitnych znawców z ośrodków akademickich w Polsce.  Akademia Antyczna to także konkursy interdyscyplinarne, adresowane do młodzieży. Ich celem jest rozwijanie zainteresowań i zdobywanie dodatkowej wiedzy humanistycznej przez uczniów.

REGULAMIN 

UWAGA!

Uczestnicy konkursu mają możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach dziennikarskich, prowadzonych przez Monikę Gapińską, dziennikarkę Kuriera Szczecińskiego, które będą organizowane od stycznia do marca 2018 roku. Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.