Dzieci rysują - Muzeum Narodowe w Szczecinie

Rysujemy w muzeum to zajęcia cykliczne, adresowane do osób w różnym wieku, prowadzone w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Ich głównym celem jest umożliwienie dzieciom, młodzieży oraz osobom dorosłym bezpośredniego kontaktu ze sztuką, a także świadomego udziału w procesie twórczym. Warsztaty są również szansą na poznanie sylwetek najwybitniejszych artystów, których dzieła znajdują się w Muzeum Narodowym w Szczecinie. 

Uczestnicy zajęć – w zależności od indywidualnych potrzeb oraz możliwości wiekowych – będą przygotowywani do stania się odbiorcą i twórcą dziedzictwa kulturowego. Zostaną wyposażeni w wiedzę, umiejętności manualne i warsztatowe w zakresie technik malarskich oraz rysunkowych. Poznają takie pojęcia, jak: płaszczyzna, obraz na płaszczyźnie, martwa natura, kompozycja, perspektywa, kolor, tworzenie kolorów, światło, światłocień, walor, faktura. Nauczą się także podstaw analizowania dzieła sztuki ze względu na jego cechy formalne. 

 

Ponadto formuła zajęć umożliwi uczestnictwo w konkursach literackich i plastycznych organizowanych przez Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie.

 

Program

16 września 2017 (sobota), godz. 12.00

Martwa natura, czyli walor i kolor

Muzeum Narodowe w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3

23 września 2017 (sobota), godz. 12.00

Antyczne korzenie Europy. Szczecińska kolekcja Dohrnów

Muzeum Narodowe w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3

30 września 2017 (sobota), godz. 12.00

Dynastia Gryfitów - portrety książęce

Muzeum Tradycji Regionalnych, ul. Staromłyńska 27

7 pażdziernika 2017 (sobota), godz. 12.00

Stare srebra. Techniki rysunkowe

Muzeum Tradycji Regionalnych, ul. Staromłyńska 27

 

Prowadząca: Maryla Raban

Wstęp: 10 zł
Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.