"Misterium Pasyjne" - koncerty chóralne w Muzeum Historii Szczecina
Muzeum Narodowe w Szczecinie — Muzeum Historii Szczecina
Księcia Mściwoja II 8 | Księcia Mściwoja II 8

W ramach Międzynarodowego Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Pasyjnej zapraszamy na występy konkursowe następujących chórów: 

1. Zespół Wokalny PAUZA, Zbąszyń

2. ProVocalis, Poznań

3. Wejherowski Chór Mieszany CAMERATA MUSICALE

4. Zespół Wokalny TAM I OWO,Tanowo

Międzynarodowy Szczeciński Festiwal Muzyki Pasyjnej ma charakter cykliczny. Festiwal ma  rangę konkursu, podczas którego rywalizują chóry z całej Polski oraz zagranicy, tematyka prezentowanych utworów obejmuje muzykę sakralną ze szczególnym uwzględnieniem utworów okresu wielkiego postu. Chóry oceniać będzie międzynarodowe jury w składzie: prof. Elżbieta Wtorkowska (Bydgoszcz, Polska), Taum Karmi (Tel Awiw, Izrael), Elena Latsapneva (Mińsk, Białoruś), Iwona Wiśniewska-Salamon (Szczecin, Polska), Hannes Metze (Berlin, Niemcy), Jon Fylling (Oslo, Norwegia). 

Festiwal trwa trzy dni, podczas których oprócz przesłuchań konkursowych chóry biorą udział między innymi w: 

- wykładzie i warsztatach wokalny na temat „pasji” w twórczości kompozytorów chóralnych;

- koncertach towarzyszących odbywających się w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie, różnych parafiach Szczecina oraz w Muzeum Narodowym w Szczecinie;

- koncercie laureatów w Bazylice Archikatedralnej p. w. św. Jakuba w Szczecinie, w trakcie którego prezentują się wszystkie chóry biorące udział w festiwalu. Po występach następuje odczytanie werdyktu jury i wręczenie nagród laureatom przesłuchań.

Dodatkowo w niedzielę, chóry biorące udział w festiwalu prezentują się w różnych parafiach Szczecina poprzez oprawę muzyczną mszy świętych i krótkie koncerty, dzięki czemu informacja o festiwalu dociera do szerszej publiczności.

W czterech  edycjach festiwalu wzięło udział około 100 chórów  i 2000 chórzystów przybyłych do Szczecina z Polski, ale także zagranicy: Białorusi, Litwy, Niemiec, Mołdawii.

Więcej informacji na temat Międzynarodowego Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Pasyjnej

Wstęp wolny