Niniejsza Polityka Prywatności określa zasady gromadzenia i przechowywania danych osobowych Użytkownika oraz dostępu do informacji gromadzonych na urządzeniach Użytkownika, służących realizacji żądanych przez Użytkownika usług świadczonych drogą elektroniczną, przez Muzeum Narodowe w Szczecinie, ul. Staromłyńska 27, 70-561 Szczecin.

Aplikacja mobilna „Muzeum Narodowe w Szczecinie” nie gromadzi danych osobowych o których mowa w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), znanym jako RODO.

Aplikacja podczas działania poprosi użytkownika o zgodę na dostęp do danych lokalizacji urządzenia. W przypadku wyrażenia zgody, użytkownik otrzyma rozszerzone informacje o pobliskich eksponatach znajdujących się w Muzeum. Zgoda na udostępnienie danych o lokalizacji urządzenia jest opcjonalna i dobrowolna, a same dane o lokalizacji są przetwarzane wyłączenie lokalnie w aplikacji, na potrzeby działania powyższej funkcjonalności i nie zostają zapisane i przetwarzane w inny sposób.