Określ ramy czasowe by filtrować wydarzenia archiwalne lub przeglądaj je w kolejności przewijając stronę w dół.
Wykład Michała Rembasa: Z daleka i z bliska. Symbole na szczecińskich fasadach i zabytkach numizmatycznych

Zapraszamy we wtorek 30 stycznia 2018 roku o godzinie 17.00 do Muzeum Narodowego w Szczecinie - Muzeum Tradycji Regionalnych (ul. Staromłyńskiej 27) na wykład szczecińskiego przewodnika i publicysty Michała Rembasa "Z daleka i z bliska. Symbole na szczecińskich fasadach i zabytkach numizmatycznych".

Podczas prezentacji przyblizone zostaną najciekawsze motywy i symbole, które odnaleźć można na szczecińskich budowlach z przełomu XIX/XX wieku oraz na Cmentarzu Centralnym. Zestawienie ich ze znakami widniejącymi na monetach, pieczeciach i bonach prezentowanych na stałej wystawie "Gabinet Pomorski. W zwierciadle monet, banknotów i pieczęci" unaoczni liczne analogie i pokrewieństwo treści i znaczeń.

 

 

Michał Rembas - Szczeciński dziennikarz - podróżnik, przewodnik i wydawca. Pasjonat historii Szczecina i Pomorza, starych cmentarzy, architektury i wojskowości. Współpracował m.in. z „National Geographic”, „Gazetą Wyborczą” i „Wędrowcem Zachodniopomorskim”.
Autor książek: „Zachodniopomorskie tajemnice”, „Cuda na fasadach”. Współautor książek „Bitwa o Szczecin” i „Podziemny Szczecin”,oraz „Śladami Lubinusa. Przewodnik niezwykły”. Jest autorem tekstu wydanego w roku 2009 albumu „Nekropolie. Zabytkowe cmentarze wielokulturowej Polski”. Efektem jego zainteresowań cmentarzami  i detalem architektonicznym jest wydany album „Cmentarz w szczególe. Pomniki, symbole i detale Cmentarza Centralnego w Szczecinie”.