Moja mała ojczyzna

Muzeum Narodowe w Szczecinie i Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie zapraszają uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego do udziału w XIX edycji konkursu z edukacji regionalnej Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość, mój region, której tematem przewodnim będzie "Pomorze Zachodnie w legendzie"

Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy o Pomorzu Zachodnim oraz kształtowanie tożsamości regionalnej wśród dzieci i młodzieży. W dotychczasowych edycjach uczniowie mieli możliwość poznania dawnej i najnowszej historii regionu oraz zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie. Etap szkolny powinien się odbyć do 21 grudnia 2018 roku. Zgłoszenia uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego przyjmujemy do 31 stycznia 2019 roku pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W tytule wiadomości prosimy wpisać "Moja mała ojczyzna i podać numer szkoły".Konkurs odbywa się w czterech kategoriach wiekowych:

1. Uczniowie z klas 1–3 szkół podstawowych;

2. Uczniowie z klas 4–5 szkół podstawowych

3. Uczniowie klas 6-7 szkół podstawowych

4. Uczniowie klas 8 szkół podstawowych oraz uczniowie klas 3 gimnazjum

Tegoroczny temat konkursu to "Pomorze Zachodnie w legendzie".

 

Książka „Legendy Pomorza. Podania, baśnie i opowieści prawdziwe z terenów Księstwa Pomorskiego”, Jarosław Kociuba, wydanie I 2017, dostępna w bibliotekach w Szczecinie. Książka dostępna do kupienia w księgarnii Muzeum Narodowego w Szczecinie oraz sklepie Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie. W przypadku problemów z odnalezieniem książki prosimy o kontakt z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

REGULAMIN

TERMINARZ

ZAŁĄCZNIK NR 1 - TABELA ZGŁOSZENIOWA DO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO

ZAŁĄCZNIK NR. 2 - ZGODA RODZICÓW NA UDZIAŁ UCZNIA W KONKURSIE

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych

 

Koordynatorka konkursu:
Krystyna Milewska
tel. (+48) 91 4315 269
tel. kom. (+48) 797 705 269
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.