Muzeum Narodowe w Szczecinie i Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie zapraszają uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego do udziału w XVIII edycji konkursu z edukacji regionalnej Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość, mój region.

Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy o Pomorzu Zachodnim oraz kształtowanie tożsamości regionalnej wśród dzieci i młodzieży. W dotychczasowych edycjach uczniowie mieli możliwość poznania dawnej i najnowszej historii regionu oraz zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie. Etap szkolny powinien się odbyć do 18 grudnia 2017 roku. Zgłoszenia uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego przyjmujemy do 31 stycznia 2018 roku pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W tytule wiadomości prosimy wpisać "Moja mała ojczyzna i podać numer szkoły".Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych: dzieci z klas 1–3 szkół podstawowych, uczniowie z klas 4–7 szkół podstawowych oraz młodzież z klas gimnazjalnych. Tegoroczny temat konkursu to "Pomorze Zachodnie w latach 1945–2016. Ludzie, miejsca, wydarzenia".

 

REGULAMIN

TERMINARZ

KARTA ZGŁOSZENIA DO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO

 

Koordynatorka konkursu:
Krystyna Milewska
tel. (+48) 91 4315 269
tel. kom. (+48) 797 705 269
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.